Stella Octangula, to jest ośmioramienna gwiazdka przestrzenna. Jest to wielościan gwiaździsty, składający się z dwóch przenikających się czworościanów foremnych. Ta papierowa konstrukcja tu opisana, to jest model Stelli.

Najpierw trzeba wyciąć każdy z tych zygzakowatych pasków i odpowiednio pozaginać wzdłuż wspólnych boków trójkątów. Aby zagięcia były równe, warto przesunąć wzdłuż wspólnych boków trójkątów długopisem wzdłuż linijki. Papier zgina się wtedy wzdłuż linii łatwo i równo. Następnie trzeba wykonać zagięcia. W miejscu wspólnego boku trójkątów oznaczonego kropką trzeba zrobić „dolinkę". Pozostałe boki zaginać na przemian, raz w dolinkę, raz w grzbiet. Następnie trzeba złożyć taki pasek w pierścień, tak aby kropki się dotykały i zlepić lub złączyć zszywaczem biurowym. Dwa takie pierścienie trzeba tak złączyć aby powstał płaszcz Stelli Octanguli. Ułatwia to kropka, trzeba dostawić kropkę do kropki. Taki jak na fotografii. Obok jest siatka, z której trzeba złożyć „wypełniacz" tego płaszcza i odpowiednio go do tego płaszcza wsunąć. Wypełniacz składa się bez kleju i stanowi model pewnego wielościanu niewypukłego. Można go sobie wyobrazić w taki sposób:

Przetnij w myśli czworościan tak aby w przekroju powstał kwadrat. Czy widzisz dwie krawędzie czworościanu, które są prostopadłe? Cięcie musi przejść „w połowie" czterech pozostałych krawędzi, tj. przez środki tych krawędzi. Powstały dwie „łódeczki". Skręć je tak aby te prostopadłe krawędzie stały się równoległe. Otrzymasz wtedy ten wypełniacz Stelli.

1234567